Urząd Skarbowy przekazał komornikowi całą nadpłatę podatku dłużnika a dług jest o wiele mniejszy i komornik nie zwraca nadwyżki.

Pytanie: Piszę z pytaniem mam komornika któremu jestem dłużna 2500 zł. w tym roku z rozliczenia podatku powinnam dostać 4300 zł.jednak zwrot nie wrócił do mnie został przekazany z us na konto komornika dlaczego kwota większa niż dług została przekazana komornikowi ? co z nadwyżką kwoty która powinna zostać mi zwrócona?

Porada: Jeżeli jest Pani pewna, że urząd skarbowy już przekazał całą nadpłatę komornikowi i jest to kwota wyższa od długu, to należy pisemnie wezwać komornika do zwrócenia Pani nadwyżki. Poza tym, winę ponosi też urząd skarbowy który przekazał komornikowi kwotę wyższa niż należna z nadpłaty Pani podatku i można, (jeżeli komornik będzie unikał zwrócenia należnych Pani pieniędzy) napisać skargę, myślę że do naczelnika Urzędu Skarbowego z żądaniem wyegzekwowania od komornika należnych Pani pieniędzy. Komornik, wysyłając do urzędu skarbowego zajęcie wierzytelności, powinien wysłać Pani odpis tegoż zajęcia. Na zajęciu jest wskazana łączna kwota którą urząd skarbowy miał przekazać komornikowi; rozumiem, że sprawdziła Pani tę kwotę (uwaga: należność podstawowa, ewentualne odsetki które każdego dnia narastają, koszty postępowania sądowego, ewentualnego zastępstwa egzekucyjnego, koszty egzekucji) i jest Pani pewna, że komornik zainkasował za dużo.

Pytająca jest pewna; odpowiedziała: Tak oczywiście po wizycie w us pani poinformowała mnie ze komornik żądał kwoty 2500 l jednak całe moje rozliczenie zostało przelane na konto komornika. moim zdaniem niesłusznie skoro zadłużenia jest 2500 zł. a nie 4300 zł.

2 myśli na temat “Urząd Skarbowy przekazał komornikowi całą nadpłatę podatku dłużnika a dług jest o wiele mniejszy i komornik nie zwraca nadwyżki.

 • Sierpień 20, 2019 o 9:56 am
  Permalink

  Mam pytanie, czy zus może zabrać zwrot podatku?

  Odpowiedz
  • Sierpień 20, 2019 o 10:27 am
   Permalink

   Oczywiście że może zabrać. Egzekucję należności ZUS prowadzi naczelnik urzędu skarbowego (nie wszystkie czynności, przynajmniej zajęcie konta bankowego dokonywane jest jeszcze przez ZUS). Należny Ci zwrot podatku zostanie zablokowany w urzędzie skarbowym przez naczelnika urzędu skarbowego na poczet egzekucji Twoich zaległości względem ZUS z tytułu składek. Jak nietrudno domyślić się, także w przypadku egzekucji należności podatkowych przez tegoż naczelnika urzędu skarbowego, przysługujący Ci zwrot podatku zostanie zatrzymany na poczet spłaty Twoich długów z tytułu podatków.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *